ייעוץ למנהלים

מכון רעות עוסק רבות בייעוץ למנהלים בכל הרמות. הייעוץ מתקיים עם המנהל בלבד, ללא כל מעורבות של גורמים נוספים בארגון. מניסיוננו הרב בתחום, ניכר כי הפניה לייעוץ מביאה לרוב לשינוי חיובי ושיפור בדרכי ההתמודדות של המנהל עם הסוגיות המציקות שעלו בייעוץ.

מנהלים בדרגות שונות מוצאים עצמם מתלבטים בסוגיות שונות הקשורות לתפקידם במסגרת הארגונית בה הם עובדים. הסוגיות הנן רבות ומגוונות ומשלבות בתוכן היבטים אישיותיים – פסיכולוגיים של המנהל עצמו ושל סביבת העבודה שלו, קרי – הממונים והכפופים לו כאחד. במצבים בהם קיים צורך להבין לעומק את הקשיים, המחסומים והקונפליקטים של המנהל ושל הצדדים האחרים, ניתן, ע"י ייעוץ ממוקד ומכוון לשפוך אור על הסוגיה ולאפשר קבלה ויישום של תובנות וכלים אפקטיביים אשר יובילו לתפקוד משופר, יעיל ותכליתי יותר של המנהל.

דוגמאות לסוגיות שונות היכולות להוות עילה לפנייה לייעוץ:

* מנהל שעומד בפני מצב בו קיים פער בין ציפיותיו מעובדיו לבין התוצאות בפועל. לעיתים יתקשה למקד ולאבחן את מכלול הסיבות. מחד, ייתכן והן קשורות לאישיותו, לדרך ניהולו וכו', מאידך, ייתכן והדבר קשור בעובדיו או בחלקם המגלה התנגדות, חוסר הערכה, חוסר אכפתיות וכו'.

* מנהל אשר נקלע למצוקה, עקב נסיבות אישיות משפחתיות או אחרות, עלול להתקשות בתפקודו עקב לחצים ומתחים פנימיים, חרדות וכו'. הלחץ המוטל עליו לתפקד כראוי  עלול להגביר את מצוקתו וחרדותיו, להביא לנסיגה נוספת בתפקודו.

* מנהל החש כי הממונה עליו נוהג בו ומתייחס אליו, בחוסר סבלנות וכבוד ראוי "אני מרגיש שהוא לא אוהב אותי, לא מעריך אותי, שם לי רגליים, אני מנסה לברר איתו והוא מתחמק ממני בדיפלומטיות."

ייעוץ אישי, ממוקד וקצר מועד, עשוי להביא לשיפור משמעותי בתפקוד, ולחסוך בכך את המצוקה והתסכול הרב הנובע לרוב ממצבים אלו.

212.199.114.250